Szukaj
Close this search box.

Rozwiązania wirtualizacji

Wirtualizacja jest w tej chwili jednym z najbardziej pożądanych i wykorzystywanych rozwiązań dla środowisk IT. Coraz więcej Klientów wybiera wdrożenie jej w swojej organizacji. Jest ona technologią pozwalającą na maksymalne wykorzystanie sprzętu do uruchomienia wielu systemów czy oprogramowania. Jest to możliwe dzięki systemom wirtualizacji dającym możliwość udostępnienia zasobów fizycznych serwera lub serwerów dla maszyn wirtualnych utworzonych i działających na tych zasobach.

Zaufali nam:

Rozwiązania wirtualizacji

Wirtualizacja środowiska IT nie jest skomplikowana,
a korzyści z niej wynikające niewspółmierne w
stosunku do poniesionych kosztów.

Prostota zarządzania

Łatwość konwersji maszyny fizycznej do maszyny wirtualnej, a następnie uruchomienie jej w środowisku wirtualnym ułatwia administrowanie i serwisowanie sprzętu.

Konsolidacja

Zmniejszenie ilości fizycznych serwerów – jedna konsola, jedno miejsce zarządzania.

Maksymalne wykorzystanie zasobów sprzętowych zakupionych serwerów fizycznych

Płynne zwiększanie przydziału zasobów dla maszyn wirtualnych

Zapewnienie ciągłości działania

Dzięki technologii klastrowania hypervisorów: w przypadku awarii jednego z nich działające na nim systemy zostają przeniesione na pozostałe nody klastra

Łatwe tworzenie środowisk testowych

Środowiska testowe do weryfikacji nowych rozwiązań.

Proste tworzenie kopii zapasowych

Kopie zapasowe można odtworzyć w podobnym środowisku i dzięki temu kontynuować pracę minimalizując straty powstałe w wyniku awarii.

Współpracując z nami możesz oczekiwać naszego kompetentnego wsparcia

W naszej współpracy z klientem wykorzystujemy najnowocześniejsze rozwiązania wiodących producentów na rynku. Mamy duże doświadczenie w przeprowadzaniu optymalizacji eksploatowanych systemów poprzedzone wnikliwą ich inwentaryzacją.

Naszym Klientom jesteśmy w stanie przedstawić rozwiązania sprawdzające się w przypadku różnorodnych środowisk, tych mniejszych oraz rozległych instalacji.

Wirtualizacja vMware

Vmware vSphere – najczęściej wykorzystywane rozwiązanie do wirtualizacji serwerów i cloud computingu. Najważniejszymi elementami są: hypervisor ESXi oraz serwer vCenter. Hypervisory ESXi stanowią bazę do działania maszyn wirtualnych natomiast serwer vCenter jest specjalizowaną konsolą do tworzenia środowiska wirtualnego, grupowania go, tworzenia nowych maszyn i zarządzania całą wirtualną infrastrukturą.

Serwer ESXi hypervisor typu bare metal, instalowany jest bezpośrednio na kompatybilnym sprzęcie. Jego jądro to stworzony całkowicie przez VMware VMkernel. Do działania nie wymaga więc innego systemu operacyjnego jak MS Windows czy Linux. Na bazie środowiska utworzonego przez VMkernel działają maszyny wirtualne wykreowane i zarządzane przez vCenter.

Wirtualizacja Microsoft

Hyper-V to oprogramowanie Microsoft stosowane do wirtualizacji fizycznych maszyn, komputerów. Dzięki niemu można uruchamiać różne systemy operacyjne bez konieczności fizycznej ingerencji w już zainstalowany system operacyjny, na jednej fizycznej maszynie. Narzędzie to dostępne jest jako zewnętrzny program doinstalowywany do Windows Server 2008, jako właściwość (feature) w Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 i Windows 8 Pro lub wyższej wersji albo jako oddzielny produkt Microsoft Hyper-V Server.
Hyper-V składa się z jednej partycji nadrzędnej, która jest maszyną wirtualną mającą specjalny lub uprzywilejowany dostęp. Jest to jedyna maszyna wirtualna z bezpośrednim dostępem do zasobów sprzętowych. Wszystkie pozostałe maszyny wirtualne (role), przechodzą przez partycję nadrzędną, aby uzyskać dostęp do urządzenia.

Artur Skowronek
Artur Skowronek

Kierownik Zespołu

Migracja platformy wirtualizacji ze środowiska Cisco UCS B200M4 na platformę Lenovo ThinkSystem SR650 V2. Wirtualizacja środowiska serwerowego u klienta pracuje w oparciu o technologię Hyper-V firmy Microsoft w wersji 2016. Na potrzeby ww. środowiska pracowało 6 fizycznych serwerów Cisco UCS B200M4 pracujących w trybie failover rozciągniętych pomiędzy 2 lokalizacjami oddalonymi od siebie o 40 km…

Świadczymy zawansowane usługi realizowane przez doświadczonych inżynierów, które obejmują rozbudowane rozwiązania.

Od pojedynczych serwerów poprzez platformy pod systemy wirtualizacji poprzez klastry HA (High Availability) czy klastry obliczeniowe HPC (High Performance Computing) dla najbardziej wymagających systemów.

Specjalizujemy się w systemach przechowywania danych zbudowanych w oparciu o pamięci masowe (macierze dyskowe), systemy wirtualizacji storage, sieci SAN, napędy taśmowe.

Oprogramowanie do backupu danych od prostych systemów obejmujących pojedyncze serwery czy usługi poprzez zawansowane rozwiązania składające się z dziesiątek urządzeń i systemów.

Nasz doświadczony zespół inżynierów przeprowadzi Cię bezpiecznie przez skomplikowane procesy relokacji pomiędzy lokalizacjami, a także dopilnuje aby migracja systemów zakończyła się z sukcesem.

Modernizujemy sieci LAN, budujemy bezpieczny styk z Internetem oraz połączenia między oddziałowe w technologii SD-WAN.

 

HCI (Hyper-Converged Infrastructure) zapewnia klientom gwarancję większej elastyczności poprzez integrację pamięci masowej, przetwarzania danych oraz wirtualizacji. Upraszcza to zarządzanie systemami IT i redukuje koszty.

Skontaktuj się z naszym konsultantem i dowiedz się co możemy dla Ciebie zrobić w zakresie wirtualizacji

Zgłoszenie serwisowe

Dane firmy

Masz pytanie? Napisz do nas