Szukaj
Close this search box.

Platformy serwerowe wysokiej dostępności

Podstawą zdecydowanej większości biznesów jest praca na danych. Ich ilość ze względu na nowoczesne technologie, jak np. Przemysł 4.0, eCommerce lub online banking jest bardzo duża i wymaga wydajnych platform serwerowych. Efektywność musi być zapewniona zarówno w zakresie przetwarzania danych jak i szybkiej komunikacji sieciowej.

Zaufali nam:

Platformy serwerowe wysokiej dostępności

Serwery można podzielić ze względu na zastosowanie:

Serwery aplikacyjne

Służą do zdalnego uruchamiania programów, aplikacji wykorzystywanych do obsługi procesów biznesowych oraz backoffice.

Serwery baz danych

Zbiór informacji umieszczonych w odpowiednich tabelach; na serwerze tego typu gromadzi się, porządkuje i przetwarza dowolne bazy danych.

Serwery usług katalogowych

Posiadają pojedynczy punkt dostępu, pozwalający użytkownikom centralnie wyszukiwać informacje w rozproszonej sieci, przechowują uprawnienia

Serwery plików

Udostępnia określone zasoby plikowe oraz przestrzeń dyskową do przechowywania danych

Serwery wydruku

Udostępniają drukarki oraz zarządzają wydrukami zleconymi przez klientów

Serwery www

Na nich strony www przechowują swoje pliki oraz świadczą usługę przeglądania stron www

Platformy serwerowe wymagają odpowiedniej konfiguracji sprzętowej, aby wydajnie i niezawodnie świadczyć usługi.

Klastry wysokiej dostępności (High Availability)


Aby zwiększyć niezawodność infrastruktury serwerowej budujemy klastry wysokiej dostępności (klastry High Availability, klastry HA). Do stworzenia klastra HA potrzebujemy minimum dwóch serwerów (węzłów) oraz współdzielonej przestrzeni dyskowej np. na macierzy. W przypadku gdy jeden z węzłów w klastrze ulega awarii, pozostałe węzły przejmują w 100% zadania uszkodzonego serwera.

Konfiguracje klastrów wysokiej dostępności:

 

Klastry wysokiej wydajności (High Performance Computing)

Do niektórych obliczeń nie wystarczy moc jednego, nawet wyposażonego w wiele procesorów serwera. Wtedy aby sprostać takim wymaganiom budujemy klastry HPC. Laboratoria badawcze i przedsiębiorstwa wykorzystują klastry HPC na potrzeby symulacji oraz modelowania w szeregu zastosowań, takich jak projektowanie i wytwarzanie produktów, prognozowanie pogody, analiza danych, ocena ryzyka finansowego, wykrywaniu fraudów.

Najbardziej wydajne systemy obliczeniowe dużej skali wykorzystują połączenie zaawansowanego sprzętu i oprogramowania HPC. Sprzęt na potrzeby HPC obejmuje zwykle wydajne procesory, sieć szkieletową, pamięć i pamięć masową, a także akceleratory przeznaczone do specjalistycznych obciążeń HPC.

Oprogramowanie platformy HPC to zoptymalizowane środowiska do obsługi danych big data i AI.

Artur Skowronek
Artur Skowronek

Kierownik Zespołu

Migracja platformy wirtualizacji ze środowiska Cisco UCS B200M4 na platformę Lenovo ThinkSystem SR650 V2. Wirtualizacja środowiska serwerowego u klienta pracuje w oparciu o technologię Hyper-V firmy Microsoft w wersji 2016. Na potrzeby ww. środowiska pracowało 6 fizycznych serwerów Cisco UCS B200M4 pracujących w trybie failover rozciągniętych pomiędzy 2 lokalizacjami oddalonymi od siebie o 40 km…

Serwery i platformy serwerowe, to tylko niektóre z naszych rozbudowanych rozwiązań. Sprawdź pozostałe usługi, realizowane przez doświadczonych inżynierów:

Specjalizujemy się w systemach przechowywania danych zbudowanych w oparciu o pamięci masowe (macierze dyskowe), systemy wirtualizacji storage, sieci SAN, napędy taśmowe.

Oprogramowanie do backupu danych od prostych systemów obejmujących pojedyncze serwery czy usługi poprzez zawansowane rozwiązania składające się z dziesiątek urządzeń i systemów.

Dostarczamy i wdrażamy rozwiązania do wirtualizacji środowisk serwerowych czołowych dostawców (Vmware, Microsoft)

 

Nasz doświadczony zespół inżynierów przeprowadzi Cię bezpiecznie przez skomplikowane procesy relokacji pomiędzy lokalizacjami, a także dopilnuje aby migracja systemów zakończyła się z sukcesem.

Modernizujemy sieci LAN, budujemy bezpieczny styk z Internetem oraz połączenia między oddziałowe w technologii SD-WAN.

 

HCI (Hyper-Converged Infrastructure) zapewnia klientom gwarancję większej elastyczności poprzez integrację pamięci masowej, przetwarzania danych oraz wirtualizacji. Upraszcza to zarządzanie systemami IT i redukuje koszty.

Potrzebujesz wsparcia w doborze serwera?
Zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem

Zgłoszenie serwisowe

Dane firmy

Masz pytanie? Napisz do nas