Szukaj
Close this search box.

Rozwiązania do backupu

Pomagamy budować bezpieczne i niezawodne systemy backupu i archiwizacji działające w środowiskach tradycyjnych i wirtualnych. Obecnie każda działalność biznesowa oparta jest na tworzeniu, pozyskiwaniu i wykorzystaniu informacji oraz danych. Elementy te powinny być odpowiednio zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem, ale również bardzo istotne jest ich zabezpieczenie przed utratą.

Zaufali nam:

Rozwiązania do backupu

Wspieramy naszych partnerów biznesowych w wyborze rozwiązań, ich projektowaniu oraz wdrażaniu.

W naszej współpracy z Klientem wykorzystujemy najnowocześniejsze rozwiązania wiodących producentów na rynku. W oparciu o nie pomagamy budować bezpieczne i niezawodne systemy backupu i archiwizacji działające w środowiskach tradycyjnych i wirtualnych. Mamy duże doświadczenie w przeprowadzaniu optymalizacji eksploatowanych systemów backupu poprzedzone ich wnikliwą inwentaryzacją. We współpracy z Klientem wykorzystujemy nasze kompetencje do bieżącego monitorowania i prowadzenia opieki nad prawidłowym i bezawaryjnym działaniem pracującego już rozwiązania backupu i archiwizacji danych.

Spójne systemy zabezpieczenia i archiwizacji danych

Niezależnie od tego czy dane zostały przypadkowo skasowane czy zaszyfrowane nieznanym kluczem, a może utracono je w wyniku awarii sprzętowej, koniecznym jest wykorzystanie specjalizowanego oprogramowania oraz środków technicznych: urządzeń dyskowych, napędów taśmowych i innych nośników informacji. Firma IT Challenge dostarcza takie rozwiązania. Pozwalają one w sposób bezpieczny i niezawodny realizować wspomniane potrzeby na platformie dyskowej, taśmowej, chmurowej oraz wykorzystując kombinację wspomnianych elementów.

Picture of Andrzej Kowalik
Andrzej Kowalik

Ekspert Rozwiązań IT

Inżynierowie IT Challenge w ramach wsparcia prowadzą bieżącą działalność utrzymaniową oraz w ścisłej współpracy z klientem tworzą koncepcje rozwojowe. W ciągu szeregu lat znając potrzeby klienta zaproponowano i wdrożono urządzenia oraz oprogramowanie w następujących obszarach …

Świadczymy zawansowane usługi realizowane przez doświadczonych inżynierów, które obejmują rozbudowane rozwiązania.

Od pojedynczych serwerów poprzez platformy pod systemy wirtualizacji poprzez klastry HA (High Availability) czy klastry obliczeniowe HPC (High Performance Computing) dla najbardziej wymagających systemów.

Specjalizujemy się w systemach przechowywania danych zbudowanych w oparciu o pamięci masowe (macierze dyskowe), systemy wirtualizacji storage, sieci SAN, napędy taśmowe.

Dostarczamy i wdrażamy rozwiązania do wirtualizacji środowisk serwerowych czołowych dostawców (Vmware, Microsoft)

 

Nasz doświadczony zespół inżynierów przeprowadzi Cię bezpiecznie przez skomplikowane procesy relokacji pomiędzy lokalizacjami, a także dopilnuje aby migracja systemów zakończyła się z sukcesem.

Modernizujemy sieci LAN, budujemy bezpieczny styk z Internetem oraz połączenia między oddziałowe w technologii SD-WAN.

 

HCI (Hyper-Converged Infrastructure) zapewnia klientom gwarancję większej elastyczności poprzez integrację pamięci masowej, przetwarzania danych oraz wirtualizacji. Upraszcza to zarządzanie systemami IT i redukuje koszty.

Skontaktuj się z naszym konsultantem i dowiedz się jakie rozwiązania sieciowe możemy dla Ciebie przygotować

Zgłoszenie serwisowe

Dane firmy

Masz pytanie? Napisz do nas