15 May 2020

Transformacja cyfrowa dostępna dla każdego!

Transformacja cyfrowa to jedno z tych buzzword’ów, które każdy rozumie lekko inaczej, a może właśnie dlatego, że jest to „modne” określenie, każdy naciąga je do swoich potrzeb. Z jednej strony to dobrze jeżeli wpływa na rozwój biznesu, staje się lokomotywą rozwoju firmy, ale znacznie gorzej jeżeli mylnie wprowadza pojęcia transformacji, jako czegoś osiągalnego tylko dla największych przedsiębiorstw i instytucji. Bo każda organizacja myśląca o rozwoju powinna transformacje cyfrową wziąć jako jeden ze strategicznych kierunków działania.

Transformacja cyfrowa dostępna dla każdego!
theme-w-ico
theme-ico

“Digital Risk Raport” z stycznia 2020 firmy RSA z przedstawia rodzaje inicjatyw w ramach transformacji cyfrowej w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej oraz Australii:

Działania podjęte w ramach transformacji cyfrowej w ostatnich 2 latach Procent respondentów
Przeniesienie części usług i zasobów do chmury 61%
Rozbudowa aplikacji dla klientów 49%
Rozbudowa mobilbych aplikacji 47%
Praca zdalna, mobilność 46%
Zaawansowana analityka 44%
Automatyzacja procesów 43%
Aplikacje wspierające współpracę z partnerami 42%
IoT 36%
Wykorzystanie agile’owego dewelopmentu 36%
Robotyka 33%
Sensory i technologie lokalizacji 29%
Źródło: Digital RIsk Raport firmy RSA z 2020 r.
Działania podjęte w ramach transformacji cyfrowej w ostatnich 2 latach Procent respondentów
Przeniesienie części usług i zasobów do chmury 61%
Rozbudowa aplikacji dla klientów 49%
Rozbudowa mobilbych aplikacji 47%
Praca zdalna, mobilność 46%
Zaawansowana analityka 44%
Automatyzacja procesów 43%
Aplikacje wspierające współpracę z partnerami 42%
IoT 36%
Wykorzystanie agile’owego dewelopmentu 36%
Robotyka 33%
Sensory i technologie lokalizacji 29%

Działania podjęte w ramach transformacji cyfrowej w ostatnich 2 latach Procent respondentów Przeniesienie części usług i zasobów do chmury 61% Rozbudowa aplikacji dla klientów 49% Rozbudowa mobilbych aplikacji 47% Praca zdalna, mobilność 46% Zaawansowana analityka 44% Automatyzacja procesów 43% Aplikacje wspierające współpracę z partnerami 42% IoT 36% Wykorzystanie agile’owego dewelopmentu 36% Robotyka 33% Sensory i technologie lokalizacji 29% Działania podjęte w ramach transformacji cyfrowej w ostatnich 2 latach Procent respondentów Działania podjęte w ramach transformacji cyfrowej w ostatnich 2 latach

Procent respondentów

Przeniesienie części usług i zasobów do chmury 61% Przeniesienie części usług i zasobów do chmury 61% Rozbudowa aplikacji dla klientów 49% Rozbudowa aplikacji dla klientów 49% Rozbudowa mobilbych aplikacji 47% Rozbudowa mobilbych aplikacji 47% Praca zdalna, mobilność 46% Praca zdalna, mobilność 46% Zaawansowana analityka 44% Zaawansowana analityka 44% Automatyzacja procesów 43% Automatyzacja procesów 43%

Aplikacje wspierające współpracę z partnerami 42% Aplikacje wspierające współpracę z partnerami 42% IoT 36% IoT 36% Wykorzystanie agile’owego dewelopmentu 36% Wykorzystanie agile’owego dewelopmentu 36% Robotyka 33% Robotyka 33% Sensory i technologie lokalizacji 29% Sensory i technologie lokalizacji 29%Źródło: Digital RIsk Raport firmy RSA z 2020 r.

Dlaczego każda firma? Ponieważ jest to element samodoskonalenia się organizacji. Wejście na drogę transformacji to moment zdefiniowania i rozwiązywania problemów oraz rozwoju i optymalizacji. Ważne aby wybrać właściwą drogę ku doskonałości.
Skupmy się na jednej z wymienionych w raporcie inicjatyw – zaawansowanej analityce. Wiele przedsiębiorstw dobrze prosperujących nie ma czasu przeglądnąć się swojej organizacji, sposobowi przebiegu procesów wewnątrz firmy. Czasem procesy są narysowane ale narzędzia, a co za tym idzie dane, nie nadążają lub wręcz odbiegają od kierunku wyznaczonego procesami. To jest moment, w którym warto się rozglądnąć za kimś kto jest w stanie z boku nie tylko przyglądnąć się wyzwaniom zarządczym, ale również może doradzić najlepsze (nie znaczy najdroższe) rozwiązanie. To musi być doradca, który chce wejść razem z Wami na drogę transformacji, dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami i zmieniać Wasze organizacje ewolucyjnie lub rewolucyjnie na cyfrowe.

Narzędzie dobrane do potrzeb

Znany chyba wszystkim produkt firmy z Redmond – MS Excel – jest bardzo zaawansowanym narzędziem, które niejedną firmę scyfryzowało i na pewno jeszcze nie jedna firmę scyfryzuje. Bo narzędzie jest tak dobre jak ręce w które jest oddane. Tabele, funkcje, makra, moduły Visual Basic mogą uczynić cuda. Jest to pierwszy krok to analizy potrzeb. Raporty, tabele z zanegowanymi danymi, zaawansowane wyszukiwania z baz danych i elastyczna prezentacja danych. To wszystko możemy uzyskać mając w rękach arkusz kalkulacyjny. Dzięki temu możemy uruchomić procesy zarządzania i kontrolingu.
Nowe wyzwania biznesu wymagają szybkiego wsparcia ze strony IT, do których możemy wykorzystać dedykowane aplikacje zbudowane w oparciu o platformę niskokodową (low-code) na smartfon, tablet lub komputer z wykorzystaniem szeroko dostępnych narzędzi firmy Microsoft takich jak: PowerApps, Power Automate, Sharepoint i Office.365. Otrzymamy mobilność danych i wszech dostęp. Wielką zaletą platformy niskokodowej jest agile’owe tworzenie aplikacji, dzięki czemu bardzo szybko otrzymujemy pierwsze efekty cyfryzacji i możemy je rozwijać.

Gdy narzędzia ogólnego zastosowania nie wystarczą.

Sukces bardziej zaawansowanych cyfrowo organizacji zależy od świadomego uczestnictwa wszystkich pracowników w projektowaniu zmian w procesach, zrozumienia jak procesy firmy funkcjonują i jakie są powiązania pomiędzy działaniami poszczególnych pracowników z różnych komórek organizacyjnych w jednym m procesie.


QPR to rozwiązanie dzięki któremu Twoja organizacja może zbudować spójne rozwiązanie do zarządzania procesami biznesowymi. Obejmuje to jedną platformę do modelowania procesów w całej firmie, dokumentowania, planowania i komunikacji procesów. Wszystko to z istotnym skupieniem na realizacji strategii. Siła rozwiązani ujawnia się w momencie gdy w organizacji funkcjonują obok siebie i niezależnie: system zarządzania procesami, ryzykiem, wynikami, ciągłością działania, jakością. Wszystkie one wymagają zastosowania podejścia procesowego, a często robią to oddzielnie, generując nadmierne koszty zaprojektowania, analizy i utrzymania systemów oraz komunikacji wewnątrz danego podsystemu.

Partner transformacji

Najważniejsze to znaleźć właściwego doradcę, partnera i towarzysza w drodze do cyfrowego sukcesu.

Dzięki niemu narzędzia cyfrowej transformacji będą uszyte na miarę Waszych potrzeb i oczekiwań.

Do napisania artykułu wykorzystano materiały partnera – firmy QPR Software (www.qpr.com).

Dzielimy się
wiedzą

Nasza Firma zapewnia nie tylko najnowsze rozwiązania z dziedziny IT ale również nie pozostaje w miejscu każdego dnia poszerza swoją wiedzę którą bardzo chętnie dzielimy się z innymi. Zapraszamy do zapoznania się z ostatnimi nowinkami.

theme-w-ico
arrows-ico-wh
Październik – miesiącem bezpieczeństwa

Postanowienia noworoczne w październiku?!? Więcej sportu. Rodzina jest najważniejsza. Zdrowe odżywianie. Dbanie o zdrowie. Praktykowanie wdzięczności. Lista książek do przeczytania. Nowe hobby lub przebranżowienie. Więcej czasu dla siebie.

theme-w-ico
arrows-ico-wh
31.03 – Światowy Dzień Kopii Zapasowych

W Światowym Dniu Kopii Zapasowych przypominamy – ZAWSZE DBAJ O SWOJE DANE

W dobie niesamowitego rozwoju różnego rodzaju technologii w sposób wykładniczy rośnie ilość wytwarzanych, przesyłanych oraz pozyskiwanych informacji. Korzystamy z różnych usług elektronicznych lokalnie oraz w chmurze, prywatnie lub służbowo. Wytworzone dane przechowujemy na zasobach stacjonarnych, bankach danych lub w infrastrukturze chmurowej coraz bardziej popularnej i wygodnej. Nasze uzależnienie od prezentowanej w sieci informacji nie zawsze uświadamia nam konieczność planowania potrzeb, zarządzania, a przede wszystkim jej ochrony.

theme-w-ico
arrows-ico-wh
Zarządzanie incydentami, czyli: rejestruj zgłoszenia

Głównym celem Zarządzania Incydentem jest jak najszybsze przywrócenie normalnego działania usługi, minimalizując niekorzystny wpływ na działanie innych usług, a wszystko to z zapewnieniem możliwie najwyższego poziomu jakości oraz dostępności (czyli SLA).

theme-w-ico
theme-ico

Poznajmy się
i porozmawiajmy!

arrows-b

Skontaktuj się z nami i otwórz drzwi do innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla Twojej firmy. Nasz zespół ekspertów jest gotów odpowiedzieć na Twoje pytania, dostosować ofertę do Twoich potrzeb i wesprzeć Cię w osiągnięciu sukcesu.

Wykorzystaj potencjał technologii już dziś, by zwiększyć efektywność, rozwijać biznes i zadbać o bezpieczeństwo swoich danych.

zespół zdjęcie
theme-ico