28 December 2022

Zawsze aktualne dane z NBP

Dziś zajmiemy się aktualizowaniem danych średnich kursów walut oraz podstawowych stóp procentowych NBP.

Zawsze aktualne dane z NBP
theme-w-ico
theme-ico

Opis filmu

Jeżeli w Waszych arkuszach zmuszeni jesteście je na bieżąco aktualizować dobrze jest odwołać się bezpośrednio do ich źródła czyli do NBP które udostępnia takie dane na swojej stronie internetowej.

W Excelu możemy to wykonać w bardzo prosty sposób Menu -> Dane -> Z sieci Web

 

 

Wpisujemy adres internetowy NBP  www.nbp.pl

 

 

Pojawi nam się okienko wyboru udostępnianych przez NBP danych pośród których możemy wybrać „Kursy średnie” oraz „Stopy procentowe NBP

 

 

Po wybraniu interesującej nas tabeli i wciśnięciu „Załaduj” pojawi nam się arkusz „Kursy średnie” lub „Stopy procentowe NBP”  z odpowiednią tabelą jak poniżej

 

 

 

Możemy też zaimportować powyższe tabele do własnego arkusza rozwijając przycisk „Załaduj” i wybierając opcję „Załaduj do …”. Pojawi nam się okienko w którym możemy wybrać gdzie chcemy załadować udostępnione informacje

 

 

Gdy już mamy interesujące nas tabele musimy zdecydować jak chcemy odświeżać zawarte w nich dane.

Stańcie na wybranej tabeli i wybierzcie Menu -> Dane  a następnie rozwińcie opcję „Odśwież wszystko”  oraz „Właściwości połączenia …

 

 

 

Pojawia się następujące menu które umożliwia wymuszenie aktualizacji zgodnie z Waszym wymaganiem

 

 

W szczególności można wybrać opcję odświeżania co określoną ilość minut, odświeżania przy otwieraniu lub zamykaniu pliku oraz zdecydować czy dane mają się odświeżać gdy odświeżamy wszystkie połączenia pliku.

Uwaga: opcja „Włącz odświeżanie w tle” nie oznacza, że dane będą się same bez naszej wiedzy aktualizować się cały czas a jedynie określa czy będziemy musieli zaczekać na załadowanie danych czy system umożliwi nam inne działania w czasie ładownia danych.

Oczywiście naszą tabelę możemy również aktualizować ręcznie na życzenie klikając na niej prawym klawiszem myszy i wybierając „Odśwież

 

 

Jeżeli uważacie powyższy opis za przydatny i chcielibyście podyskutować o szczegółach lub macie inne potrzeby w zakresie zaawansowanych funkcji Excela bądź chcielibyście po prostu za jego pomocą uprościć sobie życie  zapraszam do kontaktów na adres konrad.pogodz@itch.pl

 

Pobierz darmowy materiał szkoleniowy:

Dzielimy się
wiedzą

Nasza Firma zapewnia nie tylko najnowsze rozwiązania z dziedziny IT ale również nie pozostaje w miejscu każdego dnia poszerza swoją wiedzę którą bardzo chętnie dzielimy się z innymi. Zapraszamy do zapoznania się z ostatnimi nowinkami.

theme-w-ico
arrows-ico-wh
Imię i Nazwisko łączenie, rozdzielanie, zamiana kolejności

Z doświadczenia wiem, że często powtarzającym się problemem jest obróbka imion i nazwisk. Czy powinny być w dwóch kolumnach czy w jednej i w jakiej kolejności ?

theme-w-ico
arrows-ico-wh
POWER APPS – AUDYT część 4

Zapraszamy na ostatni odcinek instrukcji tworzenia w Power Apps aplikacji umożliwiającej audytowanie dowolnych procesów przedsiębiorstwa.

theme-w-ico
arrows-ico-wh
POWER APPS – AUDYT część 3

Zapraszam na trzeci odcinek instrukcji tworzenia w Power Apps aplikacji umożliwiającej edytowanie dowolnych procesów przedsiębiorstwa.

 

theme-w-ico
theme-ico

Poznajmy się
i porozmawiajmy!

arrows-b

Skontaktuj się z nami i otwórz drzwi do innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla Twojej firmy. Nasz zespół ekspertów jest gotów odpowiedzieć na Twoje pytania, dostosować ofertę do Twoich potrzeb i wesprzeć Cię w osiągnięciu sukcesu.

Wykorzystaj potencjał technologii już dziś, by zwiększyć efektywność, rozwijać biznes i zadbać o bezpieczeństwo swoich danych.

zespół
theme-ico