1 March 2023

Wczytywanie danych z wydruków

W poprzednim odcinku wyodrębnialiśmy dane do tabeli z tekstu który posiadaliśmy w wersji elektronicznej i mogliśmy go wkleić do naszego arkusza.

Wczytywanie danych z wydruków
theme-w-ico
theme-ico

Opis filmu

Tymczasem bardzo często zdarza się, że mamy tylko wydrukowaną kartę z danymi jak na załączonym zdjęciu.

……………………..

 

.

Co w takim przypadku robi tradycyjny użytkownik Excela ?  Oczywiście siada i dzielnie traci czas przepisując dane z kartki do tabelki. We dwoje praca idzie szybciej więc jak ma szczęście to uda mu się wciągnąć do tej żmudnej czynności kolegę lub koleżankę. A tymczasem technologia poszła już do przodu na tyle, że wystarczy zrobić zdjęcie telefonem lub zeskanować nasze papierowe dane i wybrać Menu -> Dane -> Z obrazu

.

 

.

I wskazać zdjęcie naszych danych

.

.

Aby Excel spróbował przeczytać sam nasze dane

.

.

A następnie zapytał o wszystkie wątpliwości wynikające z braku możliwości interpretacji zdjęcia które mogą być powodem jego jakości lub jak w powyższym przypadku faktem sfotografowania części stołu.

.

.

Opcja Recenzja umożliwia przejście przez poszczególne fragmenty obrazu oraz ewentualną korektę interpretacji zawartych tam danych.

A gdy już ją przeprowadzimy opcją Wstaw dane uzyskamy natychmiast komplet interesujących na danych w naszym arkuszu.

 

Jakość danych oczywiście będzie bardzo zależna od jakości zdjęcia. Jeżeli macie taką możliwość to używajcie skanera a nie telefonów co znacznie ograniczy ilość koniecznych korekt.  Tak czy inaczej oszczędność czasu będzie ogromna.

Jak zawsze zapraszam Was do korespondencji na temat wszystkiego co się wiąże z Excelem a co sprawia wam jakieś problemy na adres konrad.pogodz@itch.pl

Pobierz darmowy materiał szkoleniowy:

Dzielimy się
wiedzą

Nasza Firma zapewnia nie tylko najnowsze rozwiązania z dziedziny IT ale również nie pozostaje w miejscu każdego dnia poszerza swoją wiedzę którą bardzo chętnie dzielimy się z innymi. Zapraszamy do zapoznania się z ostatnimi nowinkami.

theme-w-ico
arrows-ico-wh
Imię i Nazwisko łączenie, rozdzielanie, zamiana kolejności

Z doświadczenia wiem, że często powtarzającym się problemem jest obróbka imion i nazwisk. Czy powinny być w dwóch kolumnach czy w jednej i w jakiej kolejności ?

theme-w-ico
arrows-ico-wh
POWER APPS – AUDYT część 4

Zapraszamy na ostatni odcinek instrukcji tworzenia w Power Apps aplikacji umożliwiającej audytowanie dowolnych procesów przedsiębiorstwa.

theme-w-ico
arrows-ico-wh
POWER APPS – AUDYT część 3

Zapraszam na trzeci odcinek instrukcji tworzenia w Power Apps aplikacji umożliwiającej edytowanie dowolnych procesów przedsiębiorstwa.

 

theme-w-ico
theme-ico

Poznajmy się
i porozmawiajmy!

arrows-b

Skontaktuj się z nami i otwórz drzwi do innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla Twojej firmy. Nasz zespół ekspertów jest gotów odpowiedzieć na Twoje pytania, dostosować ofertę do Twoich potrzeb i wesprzeć Cię w osiągnięciu sukcesu.

Wykorzystaj potencjał technologii już dziś, by zwiększyć efektywność, rozwijać biznes i zadbać o bezpieczeństwo swoich danych.

zespół
theme-ico