Szukaj
Close this search box.
Odtwórz wideo

Wczytywanie danych z wydruków

Udostępnij ten film:

Ocena tego filmu:

5/5 - (5 ocen)

W poprzednim odcinku wyodrębnialiśmy dane do tabeli z tekstu który posiadaliśmy w wersji elektronicznej i mogliśmy go wkleić do naszego arkusza. Tymczasem bardzo często zdarza się, że mamy tylko wydrukowaną kartę z danymi jak na załączonym zdjęciu.

……………………..

.

Co w takim przypadku robi tradycyjny użytkownik Excela ?  Oczywiście siada i dzielnie traci czas przepisując dane z kartki do tabelki. We dwoje praca idzie szybciej więc jak ma szczęście to uda mu się wciągnąć do tej żmudnej czynności kolegę lub koleżankę. A tymczasem technologia poszła już do przodu na tyle, że wystarczy zrobić zdjęcie telefonem lub zeskanować nasze papierowe dane i wybrać Menu -> Dane -> Z obrazu

.

.

I wskazać zdjęcie naszych danych

.

.

Aby Excel spróbował przeczytać sam nasze dane

.

.

A następnie zapytał o wszystkie wątpliwości wynikające z braku możliwości interpretacji zdjęcia które mogą być powodem jego jakości lub jak w powyższym przypadku faktem sfotografowania części stołu.

.

.

Opcja Recenzja umożliwia przejście przez poszczególne fragmenty obrazu oraz ewentualną korektę interpretacji zawartych tam danych.

A gdy już ją przeprowadzimy opcją Wstaw dane uzyskamy natychmiast komplet interesujących na danych w naszym arkuszu.

Jakość danych oczywiście będzie bardzo zależna od jakości zdjęcia. Jeżeli macie taką możliwość to używajcie skanera a nie telefonów co znacznie ograniczy ilość koniecznych korekt.  Tak czy inaczej oszczędność czasu będzie ogromna.

Jak zawsze zapraszam Was do korespondencji na temat wszystkiego co się wiąże z Excelem a co sprawia wam jakieś problemy na adres konrad.pogodz@itch.pl

.raz już otrzymamy dokładnie to co chcieliśmy czyli dane pojazdów oraz ich ceny w osobnych kolumnach.

W jaki sposób wczytać dane z wydruków
Film otagowano jako:
Poznaj autora wideo
Konrad Pogódź
Konrad Pogódź
Wiceprezes Zarządu
Pobierz darmowy materiał szkoleniowy

Dzięki darmowym materiałom szkoleniowym będziesz mógł przećwiczyć nabytą wiedzę i sprawdzić ją w praktyce. Pobierz i ćwicz natychmiast.

Odkryj podobne filmy

Zgłoszenie serwisowe

Dane firmy

Masz pytanie? Napisz do nas