ikona

Infrastruktura hiperkonwergentna

Coraz więcej Klientów szuka sposobów na poprawę skuteczności działania, innowacyjności produktów i szybkiego ich wprowadzania na rynek. Złożoność środowiska składającego się z wielu rodzajów serwerów, systemów operacyjnych, wirtualizatorów i urządzeń pamięci masowej zwiększa koszty, komplikuje zarządzanie oraz angażuje działy IT nie pozwalając im skupić się na strategicznych projektach biznesowych. Odpowiedzią na te potrzeby są systemy hiperkonwergentne integrujące funkcje pamięci masowej, obliczeniowe, sieciowe i wirtualizację w jedno rozwiązanie.

Infrastruktura hiperkonwergentna
theme-w-ico
theme-ico

Systemy hiperkonwergentne: Integracja zasobów w jedno rozwiązanie

Odpowiedzią na te potrzeby są systemy hiperkonwergentne integrujące funkcje pamięci masowej, obliczeniowe, sieciowe i wirtualizację w jedno rozwiązanie. 

W ramach jednego modułu elementami składowymi infrastruktury hiperkonwergentnej są rozproszony system plików odpowiadający za organizację danych, zarządzanie i dostęp do platformy, wirtualizator zapewniający warstwę wirtualizacji, kontrolę przydzielania zasobów oraz współpracę z oprogramowaniem do zarządzania platformą serwerową oraz infrastruktura sieciowa pozwalająca na elastyczną rozbudowę zależnie od potrzeb oraz funkcje wysokiej dostępności dla komunikacji sieciowo-macierzowej (LAN-SAN) 

theme-ico
grafika

W ramach jednego modułu elementami składowymi infrastruktury hiperkonwergentnej są

pointer-white-ico

Rozproszony system plików

Odpowiadający za organizację danych, zarządzanie i dostęp do platformy.

pointer-white-ico

Wirtualizator

Zapewniający warstwę wirtualizacji, kontrolę przydzielania zasobów oraz współpracę z oprogramowaniem do zarządzania platformą serwerową.

pointer-white-ico

Infrastruktura sieciowa

Pozwalająca na elastyczną rozbudowę zależnie od potrzeb oraz funkcje wysokiej dostępności dla komunikacji sieciowo-storage’owej (LAN-SAN)

theme-ico

Współpraca z nami pomoże każdemu Klientowi mającemu ciągle i dynamicznie zmieniające się potrzeby

pointer-ico

Wybór sprzętu

Razem z klientem wybierzemy i wyskalujemy adekwatny do potrzeb sprzęt. Zaproponujemy kolejność prac i ich harmonogram.

pointer-ico

Nowoczesne rozwiązania

Wykorzystujemy najnowocześniejsze rozwiązania wiodących producentów. W oparciu o nie pomagamy budować bezpieczne i niezawodne systemy hiperkonwergentne.

pointer-ico

Minimalizacja nakładów

Minimalizacja nakładów na zarządzanie i utrzymanie infrastruktury przy jednoczesnej elastyczności działania i łatwości skalowania.

pointer-ico

Monitoring

Wykorzystujemy nasze kompetencje do prowadzenia bieżącej opieki nad prawidłowym i bezawaryjnym działaniem pracującego już rozwiązania.

grafika
theme-ico

Lenovo-Nutanix

W wyniku partnerstwa między Lenovo, a Nutanix powstał projekt, którego celem jest rozwijanie i sprzedaż nowych linii urządzeń hiperkonwergentnych. Rozwiązania te są przeznaczone dla Klientów chcących korzystać ze wszystkich rozwiązań zapewniających elastyczność i skalowalność we własnych centrach danych.

Producent proponuje trzy rodzaje rozwiązań odpowiadające rodzajom potrzeb klientów:

  • Przeznaczone do obsługi mniejszych obciążeń wirtualizacyjnych, pamięci masowej i warstwy sieciowej.
  • Powstałe dla obsługi środowisk Big Data (Hadoop, Splunk) oraz disaster recovery.
  • Odpowiednie do obsługi dużych baz danych oraz aplikacji wymagających dużej ilości operacji we/wy np. Oracle czy SQL.

Wszystkie wymienione powyżej produkty mają wspólne wyróżniające je cechy:

  • XClarity – nowe oprogramowanie Lenovo do centralnego zarządzania zasobami pozwalające m. in. Na wykrywanie nowego sprzętu, inwentaryzację, aktualizację firmawe’u. Pozwala to na mniejsze zaangażowanie pracowników IT do wykonywania bieżących prac utrzymaniowych.
  • Acropolis – urządzenia hiperkonwergentne doskonale integrują się z opartym na oprogramowaniu open source KVM wirtualizatorem Acropolis. Dzięki możliwości wykorzystania Acropolis klienci nie będą musieli używać droższych rozwiązań wirtualizacyjnych.

Nasze
case study

Odkryj nasze fascynujące historie sukcesu: zapoznaj się z naszymi case study! 
theme-w-ico
arrows-b
finanse
Jak oszczędzamy koszty pracy Klienta poprzez automatyzację jego procesów za pomocą makr w arkuszach Excel 
Klient świadczy usługi w zakresie audytów, przeglądów, przekształceń oraz doradztwa finansowego dla kilkudziesięciu przedsiębiorstw. Ze względu na umowy o poufności nie możemy podać nazwy firmy.
theme-w-ico
arrows-b
Energetyka
Jak zwiększyliśmy bezpieczeństwo elektrociepłowni dzięki wdrożeniu systemu EDR
Klient posiadał oprogramowanie antywirusowe zarówno na firewall’u oraz na serwerach i stacjach roboczych w sieci wewnętrznej. Wynikła potrzeba szybszego znajdowania, wykrywania i badania zagrożeń oraz reakcji na te zagrożenia.
theme-w-ico
arrows-b
 Produkcja
Jak wdrożyliśmy system zarządzania bezpiecznymi dostępami w Grupie Kęty  
Grupa Kapitałowa składa się z 24 spółek i prowadzi działalność w ramach trzech segmentów biznesowych.
theme-w-ico
theme-ico

Poznajmy się
i porozmawiajmy!

arrows-b

Skontaktuj się z nami i otwórz drzwi do innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla Twojej firmy. Nasz zespół ekspertów jest gotów odpowiedzieć na Twoje pytania, dostosować ofertę do Twoich potrzeb i wesprzeć Cię w osiągnięciu sukcesu.

Wykorzystaj potencjał technologii już dziś, by zwiększyć efektywność, rozwijać biznes i zadbać o bezpieczeństwo swoich danych.

theme-ico