Szukaj
Close this search box.

Nasz zespół

Grzegorz Ostrowski

Ekspert rozwiązań IT

W IT Challenge odpowiada za instalacje i konfiguracje rozwiązań IT, opracowywanie dokumentacji, konsultacje techniczne, audyty i inwentaryzacje istniejących infrastruktur IT, kontakty i nadzór nad pracami firm trzecich, prowadzenie szkoleń i warsztatów, wsparcie sprzedaży.
Skontaktuj się z Grzegorzem

Nasz zespół

Grzegorz Ostrowski

Ekspert rozwiązań IT

Grzegorz Ostrowski Ekspert ds. rozwiązań IT - IT Challenge
W IT Challenge odpowiada za instalacje i konfiguracje rozwiązań IT, opracowywanie dokumentacji, konsultacje techniczne, audyty i inwentaryzacje istniejących infrastruktur IT, kontakty i nadzór nad pracami firm trzecich, prowadzenie szkoleń i warsztatów, wsparcie sprzedaży. elektronicznych
Skontaktuj się z Grzegorzem

Projekt, z którego jestem dumny

Migracja do formy wirtualnej grupy serwerów w jednym z ministerstw. Odpowiadał za projekt techniczny i procedurę migracji, prowadził i nadzorował proces wirtualizacji przebiegającej bez zakłócania bieżącej pracy ministerstwa. Projekt zakończony sukcesem, zaowocował dalszą współpracą i późniejszą rozbudową systemu.

Doświadczenie

Brał udział w projektowaniu i realizacji oraz prowadził projekty informatyczne w branży komercyjnej, administracji rządowej i samorządowej, służbie zdrowia, edukacji, wojsku, Policji. Projekty dotyczyły sieci lokalnych i rozległych, sieci bezprzewodowych, systemów serwerowych, klastrów obliczeniowych, wirtualizacji. Ze względu na szeroki zakres kompetencji predestynowany do złożonych projektów, obejmujących jednocześnie wiele aspektów systemów informatycznych.

Wykształcenie

Wydział Informatyki

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

Certyfikaty

Wybierz certyfikat, a następnie kliknij, by powiększyć.

Microsoft

NSE4

Kluczowe wartości w pracy

Kilkanaście lat trenowałem taekwondo, obecnie pasjonuje się strzelaniem z broni palnej. Uprawiam żeglarstwo i snowboard.

30+

lat w branży IT

150+

zrealizowanych projektów

160 kg

w martwym ciągu.

Najbliżsi współpracownicy

Picture of Krzysztof Tyl

Krzysztof Tyl

Prezes Zarządu

Picture of Konrad Pogódź

Konrad Pogódź

Wiceprezes Zarządu

Picture of Zbigniew Witecki

Zbigniew Witecki

Starszy inżynier rozwiązań IT

Picture of Andrzej Kowalik

Andrzej Kowalik

Ekspert rozwiązań IT

Ostatnie wpisy Grzegorza

Case Study
Grzegorz Ostrowski

Jak zmodernizowaliśmy sieć w dużym ośrodku naukowo-badawczym. 

Klient: ośrodek naukowo – badawczy. Instytucja naukowa zajmująca się badaniami z zakresu astrofizyki, fizyki, fizyki medycznej.  Problem do rozwiązania zakończenie wsparcia producenta dla sprzętu sieciowego w rdzeniu sieci   połączenia w ramach rdzenia sieci o relatywnie niskiej wydajności (10G)  budowa nowej serwerowni mającej zapewnić redundancję dla funkcjonalności dotychczasowej  Przebieg wdrożenia Wymiana urządzeń na nowe modele, implementacja połączeń 40GbE w rdzeniu sieci (4 przełączniki rdzeniowe, 4 przełączniki serwerowe, 18 przełączników dostępowych), konfiguracja virtual chassis rozciągniętych między serwerowniami.  Ze względu na konieczność wymiany przestarzałych urządzeń oraz budowę nowej serwerowni mającej z założenia zapewnić redundancję usług dla dotychczasowej serwerowni konieczne było przeprojektowanie infrastruktury sieci kampusowej Instytutu. Nową topologię zaprojektowano z uwzględnieniem redundancji usług zapewnianych przez dwie odrębne fizycznie serwerownie – rdzeniowe przełączniki pracujące w układzie virtual chassis zostały zlokalizowane w obu serwerowniach, zaś redundantne połączenia w ramach sieci kampusowej zostały poprowadzone odpowiednio do obu serwerowni, tak żeby w razie awarii jednej z nich zachować funkcjonalność rdzenia sieci oraz uplinków. Zarówno w rdzeniu sieci jak i w połączeniach kampusowych są masowo wykorzystywane agregowane połączenia 40GbE. W ramach kontraktu dostarczono również nowy firewall do połączenia kampusu z siecią publiczną. Ze względu na niemożność utworzenia klastra z dotychczasowym firewallem (ze względów budżetowych inne modele/technologie) utworzono zestaw skryptów umożliwiających szybkie i częściowo automatyczne przełączenie między funkcjonującymi firewallami w razie awarii jednego z nich.  Wyzwanie Podstawowym wyzwaniem w trakcie realizacji kontraktu była potencjalna utrata usług realizowanych w systemie dla kilkuset użytkowników lokalnych i dla użytkowników pracujących zdalnie, jak i dostępu do usług udostępnianych przez Instytut publicznie. Konieczne wyłączenia ograniczono do minimum i wykonano poza godzinami pracy (w nocy, w weekendy) Efekt prac Zrealizowano wszystkie założone cele, w tym wymianę urządzeń na nowe i implementację nowych technologii (np. agregowane łącza 80GbE), jak i wprowadzenie redundancji w rdzeniu sieci dającej jego odporność na uszkodzenie pojedynczej serwerowni. 

Zgłoszenie serwisowe

Dane firmy

Masz pytanie? Napisz do nas