Klient:
Grupa Kapitałowa składa się z 24 spółek i prowadzi działalność w ramach trzech segmentów biznesowych. Każdy z segmentów posiada spółkę wiodącą, której nazwa jest jednocześnie główną marką stanowiącą o rozpoznawalności produktów danego segmentu na rynku. Są nimi: Grupa KĘTY S.A., Aluprof S.A. oraz Alupol Packaging S.A. Spółka specjalizuje się w produkcji profili, komponentów i zewnętrznych rolet okiennych wykonanych z aluminium. Jej działalność obejmuje też montaż fasad aluminiowych oraz wytwarzanie opakowań giętkich.
Projekt pozwolił zwiększyć moc obliczeniową oraz niezawodność platformy wirtualizacyjnej Hyper-V bez konieczności zwiększenia ilości licencji
Migracja platformy wirtualizacji ze środowiska Cisco UCS B200M4 na platformę Lenovo ThinkSystem SR650 V2. Wirtualizacja środowiska serwerowego u Klienta działa w oparciu o technologię Hyper-V firmy Microsoft w wersji 2016. Na potrzeby ww. środowiska wykorzystywano 6 fizycznych serwerów Cisco UCS B200M4 pracujących w trybie failover rozciągniętych pomiędzy 2 lokalizacjami oddalonymi od siebie o 40 km. Na ww. platformie zainstalowano łącznie 240 serwerów wirtualnych świadczących zróżnicowane role takie jak:
Wymienione wyżej usługi są krytyczne z punktu widzenia Klienta, w związku z tym nie jest dopuszczalna przerwa w ich pracy podczas migracji.
Wyznaczone podstawowe cele:
Głównym ryzykiem podczas migracji był tryb mieszany klastra w trakcie pracy serwerów różnych producentów. Tryb ten został wcześniej przetestowany w warunkach laboratoryjnych. Okres pracy w tym trybie został maksymalnie skrócony i ograniczył się tylko do czasu migracji maszyn wirtualnych.
Bardzo istotne znaczenie w projekcie miało zastosowanie odpowiedniego planu i harmonogram migracji poszczególnych maszyn, które musiały odbywać się w dokładnie określonym czasie ze względu na konieczność zachowania ciągłości działania w trybie 24/7 systemów produkcyjnych .